strona główna

Pierwszy festiwalowy weekend za nami

2017-07-03 09:44:20.0

Pierwsze dni festiwalowe za nami: filmy, spektakle, wydarzenia kulinarne, wycieczki tematyczne, warsztaty relaksacyjne. Przed Domem Ludowym możemy obejrzeć zbudowaną już Plantację Alicji Patanowskiej.

To, że staliśmy się niejako współtwórcami tej instalacji, razem wykonywaliśmy jej elementy, jest naprawdę wyjątkowe i symboliczne -
 podsumowuje mieszkaniec Supraśla - podobnie jak fakt, że ta nasza "szklarnia" powstała wraz z początkiem, pierwszym dniem zupełnie nowego festiwalu i będziemy mogli aż do siedemnastego września obserwować rozwijające się rośliny. Mam nadzieje, że podobnie jak nasze pestki i nasiona, które wypuszczać będą swoje korzenie, festiwal zadomowi się tutaj, w naszym Supraślu.

Plantację odwiedziło także wiele osób, które po raz pierwszy przyjechały na Podlasie: Ta festiwalowa instalacja, czyste, jasne wnętrze i ustawione tu rośliny przypominają nam o prostych potrzebach - aby rosły wystarczy dać im światło, wodę, czas i ochronę przed wiatrem, taką atmosferę spokoju. W dzisiejszym świecie chaosu i pośpiechu zapominamy właśnie o prostych prawdach: relacje z ludźmi, z bliskimi trzeba pielęgnować - jak te sadzonki. Jeśli otaczamy je troską, wzrastają i wzmacniają się wraz z upływem czasu. Niepielęgnowane, giną.

Przez dwa i pół miesiąca uczestnicy festiwalu będą mogli odwiedzać Plantację i obserwować rozwijające się rośliny. Rozmawialiśmy dużo, lepiliśmy powoli. Kształtowaliśmy glinę i nowe relacje. Teraz przyszedł czas hodowania i podlewania. Kontemplowania tego co rośnie - zaprasza Alicja Patanowska, autorka Plantacji.