fot. Marta Żynel, "Baśniowy Supraśl"

Dom Ludowy

ul. Piłsudskiego 11

Dom Ludowy w Supraślu powstał w 1934 roku według projektu Jarosława Girina. Od tamtego czasu skupiało się tu życie społeczno-kulturalne Supraśla, występowały zespoły muzyczne i teatralne. W tym miejscu do niedawna funkcjonowała też kultowa restauracja Alkierz i kino Jutrzenka.  W 2015 roku budynek przeszedł gruntowny remont. Od 1 lipca tego roku budynek stanie się na dwa i pół miesiąca centrum Podlasie SlowFest.

Teatr Wierszalin

ul. Kościelna 4

Drewniany budynek zbudowany w okresie dwudziestolecia międzywojennego był pierwotnie domem kolonijnym dla młodzieży. Jednak od 1994 roku rezyduje tu słynny zespół teatralny pod wodzą reżysera Piotra Tomaszuka. Oryginalna estetyka „Wierszalina” sprawia, że widzowie – jak często powtarzają – czują się w tym miejscu, jakby trafili do innej rzeczywistości.

http://www.wierszalin.pl/

Akademia Supraska

ul. Klasztorna 1

Centrum konferencyjne, ośrodek szkoleniowy i oświatowy tworzony przez monaster Zwiastowania Bogarodzicy w Supraślu oraz fundację OIKONOMOS, mieszczący się w Pałacu Archimandrytów. Obiekt znajduje się na terenie zespołu klasztornego i sąsiaduje m.in. z Cerkwią Zwiastowania.

http://www.akademiasupraska.pl/

Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu

ul. Cieliczańska 1

Dawny dom administratora fabryki włókienniczej Buchholtzów, zwany Domem Kleina. Zbudowany pod koniec XIX wieku dziś służy za centrum kultury. Znajduje się tu m.in. galeria ze stałą wystawą prac Wiktora Wołkowa, znanego fotografika, który starał się w swojej twórczości uwiecznić przyrodę Podlasia.

Prowincja

ul. Piłsudskiego 11

Restauracja mieszcząca się w Domu Ludowym prowadzona przez Annę i Michała Arciszewskich. Dawniej znajdował się tu kultowy Alkierz.

Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu

pl. Kościuszki 1

Dobrze znana w regionie państwowa średnia szkoła plastyczna, powstała w 1944 roku. Jej siedziba mieści się w dawnym pałacu Buchholtza, który został wzniesiony prawdopodobnie na przełomie XIX i XX wieku.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Supraślu

ul. Piłsudskiego 52

Świątynia wybudowana przez fabrykantów supraskich w 1885 jako kościół ewangelicko-augsburski. Odkąd w czasie II wojny światowej przestała pełnić funkcje kultu, zaczęła powoli ulegać dewastacji. Po rewaloryzacji w latach 80. i remoncie w następnej dekadzie została dostosowana do potrzeb kultu katolickiego.