Hałas stracił, być może, swoją moc rażenia. Cisza nie. Słowa Dana Warburtona stanowią motto muzycznych wydarzeń na Podlasie SlowFest w Supraślu.

Piotr Domagała, kurator wydarzeń muzycznych

Muzyczne slow to propozycja wielowymiarowa. Dlatego kilka ścieżek prowadziło do zaproszonych na festiwal artystów muzyków: magia, eksperyment, tradycja. Istotne było kryterium oryginalności. Wybrałem twórczość nieoczywistą, trudną do zaszufladkowania, wolną od ograniczeń. Slow to także środowisko, natura, więc ciekawe nawiązania do korzeni, wpływy ludyczne są ważnym elementem muzyki na festiwalu. Muzycy, którzy będą gościć w Supraślu, działają na pograniczach: jedni mieszają style, formy wyrazu, inni łączą odmienne tradycje albo eksperymentują z zupełnie nowymi brzmieniami. Każdy koncert będzie wyjątkowym doznaniem,  realnym przeżyciem i doświadczeniem muzycznym, podróżą w nowy obszar dźwięków, wrażeń i refleksji. Wśród zaproszonych gwiazd znajdą się wykonawcy proponujący subtelne odmiany muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, klasycznej, jazzowej, łączący najwyższe walory artystyczne z korzeniami muzyki tradycyjnej, często wykraczający poza główne nurty kultury muzycznej.

Pragniemy stworzyć miejsce przyjazne publiczności, miejsce spotkań i rozmów o sztuce współczesnej w formie swobodnej i bezpośredniej. Moją intencją jest budowanie mostów pomiędzy różnymi obszarami muzyki, łączącymi artystów z różnych zakątków geograficznych, otwarcie na nowoczesną technologię przy zachowaniu adekwatności formy i dbałości o potrzeby współczesnego odbiorcy.

Zapraszam! 

Piotr Domagała

 

program wydarzeń muzycznych