program

Rezydencja Jacka Dehnela

goście: Michał Nogaś, Paweł Czepułkowski
Warsztaty z "kombinatoryki literackiej" na podstawie działań grupy OuLiPo (na przykładach R. Queneau, I. Calvino, H. Matthewsa) – część I
30 sie 2017
17:30
Dom Ludowy
Warsztaty z "kombinatoryki literackiej" na podstawie działań grupy OuLiPo (na przykładach R. Queneau, I. Calvino, H. Matthewsa) – część II
31 sie 2017
17:30
Dom Ludowy
Wieczór autorski Jacka Dehnela – prowadzenie Michał Nogaś
1 wrz 2017
17:30
Dom Ludowy
Sestyny, vilanelle, pantumy – warsztaty pisania tradycyjnych form poetyckich, część I
2 wrz 2017
12:00
Liceum Plastyczne
Sestyny, vilanelle, pantumy – warsztaty pisania tradycyjnych form poetyckich, część II
3 wrz 2017
12:00
Liceum Plastyczne
Jacek Dehnel

Urodzony w 1980 roku w Gdańsku. Poeta, prozaik, tłumacz, malarz. Wydał siedem książek poetyckich, pięć translatorskich, dwanaście prozatorskich (dwa tomy opowiadań, dwa tomy krótkich próz o zdjęciach i o mapach, dziennik, spacerownik, opowieść o międzywojennym tabloidzie, zbiór minipowieści i cztery powieści). Laureat m.in. Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006), był pięciokrotnie nominowany do nagrody Nike i trzykrotnie do nagrody Angelus.

Michał Nogaś

Dziennikarz prasowy i radiowy, który czyta książki, a następnie o nich opowiada. Rozmawia z autorami z Polski i ze świata. Przez lata związany z radiową Trójką, obecnie publikuje w "Gazecie Wyborczej", a na www.wyborcza.pl prowadzi autorski program "Nogaś na stronie". Chciałby żyć slow, ale jeszcze nie umie.

Rezydencje autorów

Większość autorek i autorów zaproszonych do wzięcia udziału w Festiwalu spędzi na Podlasiu prawie tydzień. Będzie ich można spotkać nie tylko raz, na spotkaniu autorskim, z którego od razu pobiegną na pociąg. Każde z nich, w ramach swojej supraskiej rezydencji, zaprosi Państwa na pięć spotkań, które mogą stać wieloetapową rozmową, rozmową o tym, co dla nich i dla Państwa ważne w kontakcie z tekstem.

kuratorka: Barbara Klicka

więcej

Zobacz także

literatura
22-26 sierpnia
Rezydencja Joanny Mueller
literatura
15-20 sierpnia
Rezydencja Jakuba Kornhausera