program

Arianna Savall & Petter Udland Johansen

Hirundo Maris
bilety: 40 zł
27 lip 2017
20:00
Kościół NMP

Zapraszamy do wysłuchania subtelnej kompozycji na głosy, harfę barokową i gitarę. Arianna Savall i Petter Udland Johansen z towarzyszeniem Michała Nagy`ego zapraszają słuchaczy w miłosną podróż przez odległe i bliskie kraje, i różne epoki. Podczas koncertu usłyszymy utwory z albumu Il viaggio amore zawierającego kompozycje renesansowe i barokowe, pieśni tradycyjne i utwory powstałe współcześnie. Płyta, która ukazała się w 2016 roku w wydawnictwie Carpe Diem Records, została nominowana do nagrody ICMA - International Classical Music Awards.

Troje muzyków Hirundo Maris łączy różne tradycje i style wykonawcze, posługując się bogatym i nietypowym instrumentarium. W programie znajdują się m.in. Yo me soy la morenica ze słynnego zbioru Cancionero de Palacio, katalońska ballada La Dama d'Aragó, jeden z najsławniejszych solowych madrygałów Claudia Monteverdiego Si dolce e'l tormentoJotas Santiago de Murcii, tradycyjne pieśni hiszpańskie, angielskie i norweskie.

WykonawcyArianna Savall – sopran, harfa barokowa, Petter Udland Johansen – tenor, hardangerfiedel, cittern, Michał Nagy – gitara

Zobacz także