program

HoTS

Numbers
bilety: 30 zł
1 sie 2017
20:00
Dom Ludowy

HoTS od początku swojego istnienia poszukuje własnego głosu i wypracowuje oryginalne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych – jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce.

Tytuł pierwszego albumu Harmony of the Spheres (V Records 2015) odnosi się, podobnie jak jego skrót w nazwie zespołu, do pitagorejskiej harmonii ciał niebieskich. To właśnie harmonia jest kluczem do opisania tej płyty, która skupia się przede wszystkim na melodii i brzmieniu. Każdy z utworów, które charakteryzuje zmieniająca się rytmika, liryczność tematów i oryginalna harmonia, opowiada o prostych rzeczach – miejscu urodzenia, fascynacji serialem filmowym, inspiracjach muzycznych, o miłości. Druga płyta zespołu Numbers (Multikulti Project 2016) zawiera kompozycje bardziej złożone, o otwartej formie, z dużą dawką improwizacji. Pomiędzy utworami, których tytuły to symbole liczbowe, znajdują się improwizowane podczas sesji nagraniowej interludia. Jest to album koncepcyjny, pełen charakterystycznej melodyki i dyscypliny wykonawczej wypracowanej przez wiele lat wspólnych prób i koncertów. Na obu płytach znajdziemy wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu – Mikołaja Poncyljusza. Unikalny styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność – zespół zagrał juz ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą.

Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie. W ubiegłym roku HoTS zajął trzecie miejsce w plebiscycie czasopisma JazzPress w kategorii: Polski jazzowy wykonawca roku i Polska Jazzowa płyta roku.

WykonawcyMikołaj Poncyljusz - gitara, Radek Nowak - trąbka, Bartosz Tkacz - saksofon tenorowy, Adam Prokopowicz - kontrabas, Maciej Wojcieszuk – perkusja

Zobacz także

muzyka
5 sierpnia
Wolfgang Mittererfree radio
warsztaty
28 sierpnia - 2 września
Joga, męska sprawa - II cyklprowadzenie: Piotr Jodko
natura
14 sierpnia 15 sierpnia 9 września 10 września
Slow joggingprowadzenie: Waldemar Kamiński