program

Odpoczywaj uważnie

prowadzenie: Anna Zubrzycki, Krystyna Boroń-Krupińska
limit osób: 13, kategoria wiekowa: 20+
cena za całość: 140 zł
13 - 16 lip 2017
10:00 - 13:00
CKiR

Praktyka uważności (mindfulness) jest rodzajem treningu myślowego, polegającego na byciu całkowicie obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z zewnątrz (inni ludzie), jak i z wewnątrz (własne myśli, uczucia, wrażenia), w każdej chwili. Jest to sztuka świadomego życia poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Słowem – uczymy się żyć tu i teraz. W ramach spotkań poznamy podstawowe praktyki uważności oparte na pracy z oddechem i dźwiękami, na skanowaniu ciała i uważnym ruchu. Wszystkie poznane praktyki stanowią równocześnie narzędzia do pogłębiania uważności w codziennym życiu i przyczyniają się do większej równowagi. Istotnym elementem spotkań będzie również aspekt współczucia (compassion) dla samego siebie i innych, oraz wzmacnianie w nas postawy akceptacji i życzliwości.

Anna Zubrzycki 

Aktorka, wykłada aktorstwo, emisję głosu w Polsce i za granicą. Wieloletnia aktorka Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (1978-1992) oraz współzałożycielka i do 2014 roku aktorka Teatru Pieśni Kozła we Wrocławiu. Medytację uważności praktykuje od 1993 roku. Obecnie kończy studia mindfulness na University of Aberdeen. Z ramienia Mindfulness Association (UK) koordynuje organizację w Polsce certyfikowanych kursów mindfulness, a także sama uczy uważności.

Krystyna Boroń-Krupińska

Adiunktka w Katedrze Humanistyki Edukacyjnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zainteresowana zagadnieniami dotyczącymi świadomości ciała oraz rolą medytacji uważności w profilaktyce i łagodzeniu chorób psychosomatycznych. Certyfikowana nauczycielka Mindfulness Association w Polsce.

Warsztaty relaksacyjne

Opracowane programu cyklu warsztatów relaksacyjnych: Stowarzyszenie Trenerów i Praktyków Relaksacji "Przestrzeń"

www.przestrzenrelaksacji.pl

Zobacz także