program
fot. Urszula Kluz-Knopek

Rezydencja Julii Fiedorczuk

gość: Gerardo Beltrán
Ludzkie-nieludzkie – wspólne czytanie wybranych przypowieści i opowieści Franza Kafki
11 lip 2017
17:30
Dom Ludowy
Wspólne czytanie wierszy meksykańskich autorów w przekładach na polski - Julia Fiedorczuk, Gerardo Beltrán
12 lip 2017
18:00
CKiR
Co to znaczy czytać? – warsztaty poprowadzą Julia Fiedorczuk i Gerardo Beltrán
13 lip 2017
18:00
CKiR
Wieczór autorski Julii Fiedorczuk z oprawą dźwiękową Pawła Czepułkowskiego
14 lip 2017
18:00
Park Miejski
Głośne czytanie dla dzieci
15 lip 2017
12:00
Liceum Plastyczne
Wieczór autorski w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
15 lip 2017
18:00
Muzeum Rolnictwa
Wspólne czytanie amerykańskich wierszy o przyrodzie
16 lip 2017
12:00
Liceum Plastyczne
Julia Fiedorczuk

Poetka, prozaiczka, tłumaczka i wykładowczyni akademicka, nominowana do nagrody Nike za powieść Nieważkość (2015). Ostatnio opublikowała zbiór opowiadań Bliskie kraje (2016) i (wraz z Gerardo Beltránem-Cejudo), esej o poezji i ekologii (Ekopoetyka/Ecopoética/Ecopoetics).

Gerardo Beltrán

fot. Julia Fiedorczuk

Meksykański poeta i tłumacz, literaturoznawca, adiunkt w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikował ponad 40 książek (z wierszami, prozą, przekładami poetyckimi). Tłumacz poezji polskiej na język hiszpański (m.in. Szymborskiej, Różewicza, Fiedorczuk), przekłada także z języka litewskiego, angielskiego i jidysz. Członek ASLE, Związku Pisarzy Polskich oraz meksykańskiego Sistema Nacional de Creadores de Arte.

Paweł Czepułkowski

Kompozytor, perkusista, multiinstrumentalista, konstruktor oryginalnych instrumentów i instalacji dźwiękowych. Właścićel studia ORGANIKA. Członek zespołu KORMORANY. Założyciel eksperymentalnego zespołu KARBIDO który między innymi zrealizował kultowy "Stolik". Od wielu lat owocnie współpracuje z Piotrem Cieplakiem. Jest twórcą muzyki do spektakli teatralnych, teatrów telewizji, słuchowisk radiowych, filmów fabularnych i dokumentalnych. Współdziała również z Pawłem Romańczukiem w Małych Instrumentach.

 

Rezydencje autorów

Większość autorek i autorów zaproszonych do wzięcia udziału w Festiwalu spędzi na Podlasiu prawie tydzień. Będzie ich można spotkać nie tylko raz, na spotkaniu autorskim, z którego od razu pobiegną na pociąg. Każde z nich, w ramach swojej supraskiej rezydencji, zaprosi Państwa na pięć spotkań, które mogą stać wieloetapową rozmową, rozmową o tym, co dla nich i dla Państwa ważne w kontakcie z tekstem.

kuratorka: Barbara Klicka

więcej

Zobacz także