program

Metoda Somayog

prowadzenie: Magdalena Grocholska, Inga Schorowska
limit osób: 13, kategoria wiekowa: 15+
cena za całość: 150 zł
cena za 1 dzień: 25 zł (dostępne od pierwszego dnia zajęć na miejscu pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów lub w kasie festiwalowej w godzinach jej otwarcia)
11 - 16 wrz 2017
16:00 - 17:30
CKiR

Somayog jest mało znaną w Polsce metodą pracy z ciałem i umysłem. Łączy współczesne techniki terapeutyczne (Technika Alexandra, metoda Feldenkraisa, McKenzie, Somatics, Hellerwork) z jogą klasyczną. Proste ćwiczenia fizyczne i mentalne pomagają rozluźnić chroniczne napięcia, odpowiednio wykorzystać grawitację, przywracają kontakt z ciałem i umiejętność właściwego posługiwania się ciałem. Praktyka zwiększa elastyczność kręgosłupa, mięśni i więzadeł, wzmacnia mięśnie posturalne, działa terapeutycznie w dolegliwościach układu ruchu, wspomaga pracę z energią za pomocą oddechu. Na poziomie psychicznym umożliwia wyciszenie umysłu, zmniejsza podatność na stres, pozwala na efektywne zarządzanie swoim życiem, poprawia umiejętność relaksacji i koncentracji, wzbogaca postrzeganie. Regularna praktyka podnosi komfort życia i niweluje negatywne skutki stresu. Działa także terapeutycznie i zapobiegawczo, dlatego polecana jest osobom, które z przyczyn zdrowotnych lub wieku nie są w stanie praktykować innego rodzaju aktywności fizycznej.

Magdalena Grocholska

Dyplomowana nauczycielka Somayog, absolwentka Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi oraz Podyplomowych Studiów Technik Relaksacyjnych AWF Wrocław.

Inga Schorowska

Magister fizjoterapii, nauczycielka Techniki Alexandra, trenerka Somayog. Szkoli trenerów metody Somayog. Wykłada Somayog i Technikę Alexandra na Studiach Technik Relaksacyjnych i Studiach Psychosomatycznych Praktyk Jogi na AWF we Wrocławiu.

Warsztaty relaksacyjne

Opracowane programu cyklu warsztatów relaksacyjnych: Stowarzyszenie Trenerów i Praktyków Relaksacji "Przestrzeń"

www.przestrzenrelaksacji.pl

Zobacz także