program

Metoda Somayog

prowadzenie: Inga Schorowska
limit osób: 13, kategoria wiekowa: 15+
cena za całość: 150 zł
cena za 1 dzień: 25 zł (dostępne od pierwszego dnia zajęć na miejscu pół godziny przed rozpoczęciem warsztatów lub w kasie festiwalowej w godzinach jej otwarcia)
11 - 16 wrz 2017
16:00 - 17:30
CKiR

Somayog jest mało znaną w Polsce metodą pracy z ciałem i umysłem. Łączy współczesne techniki terapeutyczne (Technika Alexandra, metoda Feldenkraisa, McKenzie, Somatics, Hellerwork) z jogą klasyczną. Proste ćwiczenia fizyczne i mentalne pomagają rozluźnić chroniczne napięcia, odpowiednio wykorzystać grawitację, przywracają kontakt z ciałem i umiejętność właściwego posługiwania się ciałem. Praktyka zwiększa elastyczność kręgosłupa, mięśni i więzadeł, wzmacnia mięśnie posturalne, działa terapeutycznie w dolegliwościach układu ruchu, wspomaga pracę z energią za pomocą oddechu. Na poziomie psychicznym umożliwia wyciszenie umysłu, zmniejsza podatność na stres, pozwala na efektywne zarządzanie swoim życiem, poprawia umiejętność relaksacji i koncentracji, wzbogaca postrzeganie. Regularna praktyka podnosi komfort życia i niweluje negatywne skutki stresu. Działa także terapeutycznie i zapobiegawczo, dlatego polecana jest osobom, które z przyczyn zdrowotnych lub wieku nie są w stanie praktykować innego rodzaju aktywności fizycznej.

Inga Schorowska

Magister fizjoterapii, nauczycielka Techniki Alexandra, trenerka Somayog. Szkoli trenerów metody Somayog. Wykłada Somayog i Technikę Alexandra na Studiach Technik Relaksacyjnych i Studiach Psychosomatycznych Praktyk Jogi na AWF we Wrocławiu.

Warsztaty relaksacyjne

Opracowane programu cyklu warsztatów relaksacyjnych: Stowarzyszenie Trenerów i Praktyków Relaksacji "Przestrzeń"

www.przestrzenrelaksacji.pl

Zobacz także