program

Marguerite Duras: Moderato cantabile; Włodzimierz Odojewski: Wielki człowiek

czas: 70'40’
bilety: 5 zł
Wielkie filmy w Teatrze Polskiego Radia
24 lip 2017
20:00
Wierszalin
Marguerite Duras: Moderato cantabile

Słuchowisko według powieści Marguerite Duras Moderato cantabile. Melancholijna opowieść o miłości i jej przemianach. Akcja rozgrywa się w końcu lat 50. w małym nadmorskim miasteczku we Francji. Anne, żona dyrektektora wielkiego przedsiębiorstwa odlewniczego, podczas lekcji muzyki swojego syna dowiaduje się o morderstwie, jakie wydarzyło się w kawiarni obok mieszkania nauczycielki muzyki, która uczyła jej dziecko. Żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat zabójstwa nawiązuje znajomość z przypadkowo poznanym w kawiarni robotnikiem - Chauvinem.

Włodzimierz Odojewski: Wielki człowiek

Michał, człowiek sukcesu, wraca po wielu latach do rodzinnego miasteczka. Sprzedawczynią w lokalnym sklepie okazuje się jego dawna miłość, Łuka. Przypadkowe spotkanie ożywia ich wspomnienia. Słuchowisko według sztuki scenicznej Włodzimierza Odojewskiego (wyróżnionej Nagrodą Komitetu ds. Radia i TV) zrealizowane przez Zbigniewa Cybulskiego.


WE WSPÓŁPRACY Z TEATREM POLSKIEGO RADIA

Moderato cantabile
obsadaAleksandra Śląska (Anne Desbaresdes), Zbigniew Cybulski (Chauvin), Mirosława Dubrawska (Mademoiselle Giraud, nauczycielka muzyki), Hanna Skarżanka (właścicielka bistra), Stefan Wroncki, Zdzisław Salaburski, Marian Nowak, Elżbieta Łabuńska, Janusz Bylczyński, Barbara Abramow (głosy przy stole)
przekład i adaptacjaJoanna Guze
reżyseriaJerzy Markuszewski, Zbigniew Cybulski
asystent reżysera, realizacjaAndrzej Pruski
opracowanie muzyczneAugustyn Bloch
premiera22.03.1963
czas twania33’40”
Wielki człowiek
obsadaZofia Kucówna (Łuka), Zbigniew Cybulski (Michał)
reżyseriaZbigniew Cybulski
realizacja akustycznaEwa Habielska
premiera7.06.1963
czas trwania37'

Zobacz także