program
kadr z "Story of Stuff"

Nowe Horyzonty Dekonsumpcji

wstęp wolny
Inauguracja projektu
24 lip 2017
10:00
Dom Ludowy
Gala zakończenia
14 wrz 2017
10:00
Dom Ludowy

Projekt Nowe Horyzonty Dekonsumpcji porusza szeroko pojętą tematykę świadomej konsumpcji i skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest zapoznanie młodzieży z możliwymi konsekwencjami naszych codziennych wyborów konsumenckich, przede wszystkim w wymiarze społecznym (m.in. zrównoważony handel, prawa człowieka) i ekologicznym (m.in. zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, zanieczyszczanie środowiska, zmiana klimatu), a także uświadomienie uczniom, że jako konsumenci i obywatele kształtują otaczający ich świat poprzez najprostsze wybory i działania. Program składa się trzech części: Inauguracji Dekonumpcji i Gali Dekonsumpcji (wstęp wolny) oraz trzech warsztatów (wstęp tylko dla uczniów uczestniczących w projekcie).

Inaugracja - 24 lipca, 10:00

Podczas Inauguracji odbędzie się projekcja filmu „Story of Stuff” - krótkometrażowy dokument o cyklu życia dóbr materialnych. Dokument jest krytyczny wobec nadmiernego konsumpcjonizmu i promuje zrównoważony rozwój. Po seansie odbędzie się spotkanie z gośćmi specjalnymi i wprowadzenie do projektu Nowe Horyzonty Dekonsumpcji. Wstęp wolny.

Gala zakończenia - 14 września, 10:00

Podczas Gali zakończenia projektu odbędzie się prezentacja społecznych akcji praktycznych, zrealizowanych i przeprowadzonych przez uczniów uczestniczących w warsztatach. Akcje mają zachęcić do aktywnych postaw i działań społecznych, zapraszając do czynnego udziału również mieszkańców Supraśla i Białegostoku. Po prezentacjach zaprosimy widzów i uczestników do wspólnego seansu filmu niespodzianki. Wstęp wolny.

Zapisy

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Na Inaugurację i Galę zakończenia - wstęp wolny.

Goście specjalni

Aga i Borys Bińkowscy - Szczypta Świata | Pizca del Mundo

Szczypta Świata to przedsięwzięcie, które narodziło się z pasji poznawania świata. Mała rodzinna firma, powstała 10 lat temu, nie utraciła swojego charakteru. Jej trzonem są dwie osoby: Aga i Borys Bińkowscy, którzy poszukują najlepszych produktów z Ameryki Łacińskiej czy Afryki. Od lat sprowadzają znakomitą kawę, pobudzającą yerba matę czy niezwykłe czekolady. Dbają, aby produkty te cechowały się nie tylko wysoką jakością, ale ekologicznym i etycznym pochodzeniem. Odwiedzają rolników, którzy wytwarzają kawę czy kakao i dzielą się swoją pasją uczestnicząc w licznych warsztatach i spotkaniach.
Szczypta Świata to również Pizca del Mundo - pierwsza polska marka wyłącznie z produktami organicznymi i Fair Trade.
www.szczyptaswiata.com 
www.pizcadelmundo.pl

Magdalena Chmielewska – DaWanda.pl

Absolwetnka psychologii, współpracowała z Polish Psychologists' Association w Londynie. Pierwsze zawodowe doświadczenia z zakresu social media marketingu zdobyła w agencji reklamowej OSTRYGA, a następnie rozwijała je w DaWanda.pl, z którą jest związana od pięciu lat czyli od startu platformy w Polsce. Obecnie zajmuje się PR-em produktowym oraz edukacją twórców, designerów i projektantów obecnych na platformie DaWanda.pl.

Monika Skuza – DaWanda.pl

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przez niemal dziewięć lat kierowała działem PR w agencji reklamowej J. Walter Thompson Poland (wcześniej Lemon Sky). Od czerwca 2016 roku zajmuje się komunikacją i rozwija dział PR w DaWanda.pl. 

DaWanda.pl to platforma z unikalnymi produktami handmade, pomysłami DIY i designerskimi prezentami stworzonymi z sercem przez polskich twórców.

Kontakt

Koordynatorka projektu:

Beata Marciniak
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
t. 608 613 754
beata.marciniak@nowehoryzonty.pl

  

PARTNER GŁÓWNY

PARTNERZY

Zobacz także