program

Ćwiczenia z zaniechania

autorka: Elżbieta Jabłońska
wstęp wolny
8 lip 2017
17:00
Bulwary
9 lip 2017
17:00
Bulwary
10 lip 2017
17:00
Bulwary

Ćwiczenia z zaniechania to kolejna realizacja Elżbiety Jabłońskiej oparta na współudziale publiczności. Autorka jest inicjatorką wielu realizacji, w których koncentruje się przede wszystkim na spotkaniu, dając tym samym odbiorcy możliwość współuczestniczenia / współtworzenia konkretnych sytuacji. Spotkanie z autorką w ramach Podlasie SlowFest stanie się pretekstem do rezygnacji z typowych czynności na rzecz absolutnego relaksu i wspólnego odpoczynku / nudzenia się nad brzegiem rzeki. Ta propozycja zwolnienia tempa i podjęcia próby radykalnego zaniechania* znakomicie wpisuje się w ideę supraskiego festiwalu. Autorka wraz z organizatorami przygotowała 20 zestawów / niezbędników, które w podstawowy sposób ułatwią ćwiczenia.

Pierwsze działania z tego cyklu odbyły się w roku 2003 w Baltyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku pod nazwą Help Yourself, natomiast w roku 2014 w Sopocie autorka przeprowadziła dwudniową akcję Ćwiczenia z zaniechania w ramach 03 ARTLOOP Festival RELAX REKREACJA.

* Zaniechanie - "bezczynność kierunkowa" - powstrzymanie się od działania**. Sterowane wolą powstrzymywanie się przez podmiot od wymaganego od niego i obiektywnie możliwego w danym czasie i miejscu działania.

** Działanie - sterowane wolą zachowanie człowieka wyrażające się w podjęciu określonych czynności celowych.

WE WSPÓŁPRACY Z Galerią Arsenał

Zobacz także